OnlineŽádost.cz > JAK SI ŘÍCI O VYŠŠÍ PLAT?
20 až 800 tis. Kč
  • Nízká splátka
  • Výhodný nízký úrok
  • Možnost pojištění
  • Renomovaná spol.
více informací
GE Money Bank

JAK SI ŘÍCI O VYŠŠÍ PLAT?

Máte pocit, že odvádíte práci na 100 %, že šéfovi vždycky vyhovíte a pokud je třeba pracujete přesčas. Jste zaměstnání řadu let u jednoho zaměstnavatele, ale plat je pořád stejný? Je na čase si říci u zvýšení platu. Pro mnohé to může být problém, ale chce to jen odhodlání a trochu odvahy. Než si vezmete půjčku před výplatou, zkuste si požádat o vyšší plat.

1) Kdy požádat

Vhodná doba pro rozmluvu o zvýšení platu může být před koncem roku, nebo v době kdy se firmě dobře daří. Samozřejmostí je chvíle, kdy odvádíte svou práci nad rámec povinností. Vhodnou dobou může být také období po dokončení velké zakázky, získání nových klientů nebo zvýšení vaší klasifikace.

2) Vhodné načasování

Načasujte rozhovor se šéfem na dobu kdy na vás bude mít čas, ohlaste se dopředu, aby rozhovor o zvýšení platu mohl probíhat v klidu bez časové presu. Požádejte o schůzku mailem nebo telefonicky. Před osobní schůzkou by jste měli mít připraveny argumenty proč si vyšší ohodnocení zasloužíte.

3) Osobní setkání

Pokud se domluvíte na termínu schůzky, buďte připraveni. Přemýšlejte a připravte si odpovědi na to, proč si právě vy vyšší ohodnocení zasloužíte. Při rozhovoru zmiňte dosavadní výsledky, úspěšně ukončené projekty nebo navýšení práce. Neodvolávejte se na platy kolegů nebo vyšší výdaje a ani nevyhrožujte, že z práce odejdete. Nemějte velké nároky, obvykle se žádá mezi 5 – 10 %.

4) Náhradní řešení

Ne vždycky je tato mise úspěšná. Pokud zaměstnavatel na zvýšení platu nepřistoupí, v klidu si vyslechněte jeho důvody. Zkuste se zeptat i na to, co by podle jeho názoru mohlo vést ke zvýšení vašeho platu, popř. kdy můžete se svým návrhem přijít znovu. Odborníci také radí, že nemá smysl zůstávat ve firmě více než deset let bez zvýšení platu. Zaměstnavatel vás pak může brát jako samozřejmost a bude automaticky počítat s tím, že jste s platem spokojeni.


Zveřejněno 15. 1. 2017© 2013 - 2024 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace, Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Nejsme poskytovatelem úvěrů. Informační web online půjčkách.