OnlineŽádost.cz > Jak ušetřit
20 až 800 tis. Kč
  • Nízká splátka
  • Výhodný nízký úrok
  • Možnost pojištění
  • Renomovaná spol.
více informací
GE Money Bank

Na čem se dá ušetřit?

Chcete svou finanční situaci vyřešit půjčkou? Možná ji ani nepotřebujete. Stačilo by změnit své chování a zaměřit se na to, jak ušetřit. Možná si říkáte, že je dnes doba náročná a ušetřit není kde. Ušetřit se dá především v domácnosti. Existuje několik ověřených tipů jak ušetřit, stačí jen změnit zaběhnuté chování.

1) Elektřina

Platby za elektřinu tvoří poměrně vysokou částku z domácího rozpočtu. Dnes si můžete vybrat, od koho budete elektřinu odebírat a nabídky jednotlivých prodejců se mohou značně lišit. Zjistěte si u koho elektřinu nakupujete a jestli se dá nakoupit levněji u jiného distributora. Nebo zkuste na základě konkurenční nabídky usmlouvat levnější tarif u stávajícího dodavatele.

2) Úspora za vodu

Největší objemy vody se v domácnosti spotřebují na koupání a splachování. Proto stojí za zvážení vyměnit plnou vanu za rychlou sprchu, opravit kapající kohoutky, nenechávat zbytečně téct vodu a snažit se v rámci možností s vodou šetřit. Moderní sanita dnes nabízí efektivní splachovače, které dávkují menší či větší objem vody při splachování.

3) Elektrospotřebiče

Různé spotřebiče spotřebovávají různé množství energie. Zbavte se spotřebičů, které mají velký odběr elektřiny. Nakupujte spotřebiče úsporné, které se vám na ušetřené elektřině brzy zaplatí sami a ještě budou moderní. Rozhodování v obchodech vám může ulehčit energetický štítek na každém novém spotřebiči, kde najdete údaje o provozní náročnosti.

4) Žárovky a svícení

Dalším žroutem energie mohou být klasické žárovky. Pořiďte si led žárovky, které mají mnohem nižší spotřebu, při stejné svítivosti. Dnes se jejich cena blíží těm klasickým a navíc si můžete vybrat i barvu svítivosti, ve variantě teplé nebo studené bílé.

5) Zlevněte si tarif mobilu

Konkurence mezi operátory není velká, ale i tak stojí za to sledovat nabídky ostatních a vybrat si tu nejlevnější. Vyplatí se požádat o přepočet poslední faktury u konkurence. Operátoři upravují nabídky několikrát do roka a přidávají například data. Lidé kteří chtějí slevu musí většinou s operátorem smlouvat. Ušetřit tak mohou až 40 procent z ceny. Výhodou je, že i pro změně operátora, vám zůstane původní číslo.

6) Internet

Podobné je to u platby za internetové připojení. Ve vašem okolí určitě existuje několik firem nabízející bezdrátový internet za výhodnější ceny, než které nabízí klasické připojení.

7) Plyn

Obdobný případ jako s elektřinou. Poohlédnutím se u konkurence, přehodnocením nabídky a ve finále změnou distributora plynu můžete ročně ušetřit i tisíce korun. Ve spojitosti s plynem můžete vyměnit i starý kotel za nový, kondenzační, se kterým nebude spotřeba až tak vysoká. O příspěvek na nový kotel můžete požádat díky projektu Kotlíková dotace, který nabízí Ministerstvo životního prostředí, ve snaze snížit znečištění ovzduší.

8) Topení

Snížit účty za topení můžete rozumně a bez námahy, regulováním teploty, kdy nebude docházet k přetápění. K tomuto slouží termostatické ventily, které zajistí, že budete radiátor topit ve všech místnostech na požadovanou teplotu.


Zveřejněno 21. 1. 2018© 2013 - 2024 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace, Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Nejsme poskytovatelem úvěrů. Informační web online půjčkách.